Linnea` s results - NOT UPDATED

Watch all of Linnea's results here.

2013:

3rd in the CSI** GP Zeltweg with Party Dance
6th in the National Championships with Party Dance

2012:

6th in the GP CSI** in Neustadt Dosse with Extens
5th in the Grand Prix in Borås and qualified for the World Cup in Gothenburg
4th in the CSI***** Grand Prix in Gothenburg with Extens
Winner of the GP CSI** Drammen with Extens
2nd in the Nations Cup of Copenhagen CSIO**** with Extens(0/np)
6th in the GP CSI** Fredensborg with Wish
3rd in the GP CSI** in Drammen with Wish
10th in the CSI** in Drammen with Wish
4th in the Nations Cup of Drammen with Extens(0/4)
5th in the Grand Prix at CSIO***** Falsterbo with Extens
7th in the Nations Cup of Barcelona CSIO***** with Extens(0/ns)
2nd in the 5 year old Championship with Corette

2011:

Winner of 155 Grand Prix in Borås with Qruella M
4th in CSI** Grand Prix in Lummen with Pero-Z
7th in National Indoor Championship with Qruella M
7th in the Nations Cup of Copenhagen with Pero-Z(clear 1.round)
Second in Grand Prix at CSI** in Drammen with Extens
4th in the Nations Cup of Drammen with Qruella M(clear 1.round)
Winner of Grand Prix at CSI** Fredensborg with Extens
Overall winner of Nordic Development Tour
5th in CSI** Grand Prix Hammarö with Extens
Winner(shared)of 145 ranking class at CSI** Bonheiden with Qruella M
2nd in the GP of CSI** in Neeroeteren with Extens
2nd in the GP of CSI** in Moorsele with Extens
3rd in 155 ranking class CSI**** in Salzburg with Extens

2010:

Winner of ladies ranking class at CSI**** in Salzburg with Qruella M

Winner of CSI* Grand Prix in Odense with Qruella M
No. 3 in 7 year old National Championship in Århus with Wida Jana
No. 2 in 6 year old National Championship in Århus with Ecuador
No. 2 in 6 year old Hanoverian Championship in Verden with Ecuador
Overall no. 2 in Nordic Development Tour
Winner of Big Tour class at CSI** ni Hammarö with Greta Gisa
Winner of Grand Prix ved CSI** in Hammarö with Greta Gisa
No. 2 in Scandinavian Open for 5 year old horses with Laretto B
Winner of Scandinavian Open for 6 year old horses with Zandiego U
No. 2 in Grand Prix at CSI** in Fredensborg with Pero-Z
Placed in Grand Prix at CSI** Århus with Pero-Z

2009:

Placeret i Grand Prix ved CSI*** Odense med Hermes

Vinder af Big Tour klasse ved CSI** Odense med Hermes
Nr. 7 i Grand Prix ved CSI** i Odense med Hermes
Vinder af Lille Finale ved CSI** i Odense med Pero-Z
Nr. 2 i 5 års championat på Vilhelmsborg med Ecuador
Nr. 2 i 5 års Hannoveraner championat i Verden med Ecuador
Nr. 8 i Grand Prix ved Verden CSI** med Hermes
Vinder af Scandinavian Open for 5 års heste med Zandiego U
Nr. 5 i Scandinavian Open for 5 års heste med Ecuador
Nr. 4 i Scandinavian Open for 6 års heste med Wida Jana
Vinder af Nations Cup ved CSIO**** i Hamina med Hermes(0+4)
Vinder af Grand Prix ved CSIO**** i Hamina med Pero-Z
Nr. 4 i Nations Cup ved CSIO**** i Drammen med Hermes(fejlfri 1. runde)
Nr. 5 i Dansk Mesterskab i Middelfart med Hermes
Nr. 4 i Grand Prix ved Norrköping CSI** med Hermes
Mest vindende rytter ved Norrköping CSI**
Vinder af 145 finale(ranking klasse) ved Norrköping CSI** med Pero-Z

Nr. 2 ved DM i Holte med Hermes​

2008:

Vinder af stor tur ved CSI*** i Leszno med Pero-Z
Vinder af ungheste klasse ved CSIO**** i Prag med Cortus
Nr. 5 i Nations Cup ved CSIO**** i Prag med Pero-Z(1+0)
Nr. 2 i Falsterbo Derby med Pero-Z(0/4)
Vinder af Nations Cup ved CSIO***** i Falsterbo med Cha Cha Z(dobbel nul)
Nr. 2 i Nations Cup ved CSIO**** i Drammen med Cha Cha Z(dobbel nul)
Vinder af Nations Cup ved CSIO**** i Poznan med Pero-Z Hillock(dobbel nul)
Vinder af Nations Cup ved CSIO**** i København med Pero-Z Hillock
Nr. 2 i Youngster finale ved CSI**** Dortmund med Cha Cha Z
Nr. 6 i Grand Prix ved CSI*** i Neumünster med Pero-Z
Vinder af Youngster Finale ved CSI-W Leipzig med Cha Cha Z
Nr. 2 i Youngster finalen ved Neustadt-Dosse CSI** med Cha Cha Z
Placeret i Grand Prix i Neustadt Dosse CSI med Volstrups Casey
Nr. 2 i Puissance i Neustadt Dosse CSI(over 2 meter)med Cordivo

2007:

Nr.5 i Grand Prix ved CSI*** i Odense med Volstrups Casey
Vinder af 145 finale ved CSI-W i Oslo med Volstrups Casey
Nr. 4 i Dansk mesterskab i Århus med Cordivo
Nr. 2 i 7+8 års championatet ved CSIO i Falsterbo med Casey
Nr. 3 i Grand Prix ved CSIO i Falsterbo med Cordivo
Nr. 2 i Nations Cup ved CSIO i Falsterbo med Pero-Z(0+4)
Vinder af Nations Cup ved CSIO i Tallinn med PGL Cronus(0+8)
Placeret i Grand Prix ved CSI*** i Redefin med Pero-Z
Nr. 3 i Grand Prix ved CSI*** i Nörten-Hardenberg med Cordivo
Nr. 6 i Grand Prix ved CSI*** i Sopot med Brigadör
Vinder af Grand Prix ved CSIO i Poznan med Pero-Z Hillock
Nr. 2 i Nations Cup ved CSIO i Poznan med Pero-Z Hillock(0+4)
Vinder af Nations Cup ved CSIO i København med Pero-Z Hillock(4+0)
Vinder af 145 finale ved CSIO i København med Volstrups Casey
Nr. 3 i Puissance i Holte(på 2meter) med Bon Giorno
Nr. 6 i Grand Prix ved CSI-W i Gøteborg med Pero-Z
Nr. 8 i Grand Prix ved CSI*** i Århus med Pero-Z
Mest vindende rytter ved CSI*** i Århus

2006:

Vinder af Nations Cup ved CSIO Poznan med Pero-Z

Nr. 2 i Grand Prix på CSIO Poznan med Pero-Z
Nr. 3 i Youngster finale på CSIO Poznan med PGL Caballero
Nr. 4 i Nations Cup of Finland med PGL Cronus
Vinder af Nations Cup of Norway med Pero-Z
Vinder af Master Class at CSIO Drammen med Jolly Royal C.
Placeret i Grand Prix ved CSI*** i Vestfold med Pero-Z
Nr. 4 i World Cup ved CSI-W i Gøteborg med Pero-Z
Kvalificeret til World Cup finalen i Kuala Lumpur
Vinder af Puissance ved CSI*** i Vestfold med Monique
Nr. 3 i nationsspringningen til CSIO i København med Pero-Z
Placeret i Grand Prix ved CSIO i København med Pero-Z
Nr. 3 i 7 års championat ved CSIO i Falsterbo med Volstrups Casey
Placeret i Grand Prix ved CSIO i Falsterbo med Pero-Z
Nr. 6 i Grand Prix ved CSI*** i Balve med Pero-Z
Bronze ved Dansk Mesterskab med Jolly Royal C.
Vinder af Nations Cup ved CSIO i Podebrady med Pero-Z
Nr. 5 i Grand Prix ved CSIO i Podebrady med Pero-Z
Nr. 6 i Grand Prix ved CSI**** i Linköping med Jolly Royal C
Nr. 7 i Grand Prix ved CSI-W i Oslo med Jolly Royal C.
Nr. 2(på 2meter10cm) i Puissance ved CSI-W i Oslo med PGL Cronus
Placeret i World Cup ved CSI-W i Helsinki med Pero-Z
Nr. 2 i Master ved CSI-W i Helsinki med PGL Cronus
Vinder af Six-Bar ved CSI-W i Helsinki med PGL Cronus
Nr. 10 i World Cup ved CSI-W i Stuttgart med Jolly Royal C.
Nr. 3 i Six-bar ved CSI-W i Stuttgart med PGL Cronus
Vinder af Six-bar(på højden 2.12 meter) ved CSI-W i Geneve med PGL Cronus
Nr. 3 i Youngster Finale ved CSI-W i Geneve med Volstrups Casey

2005:

Nr. 3 i nationsspringning til CSIO i København med Pero-Z
Vinder af Youngster finale til CSI*** i Redefin med Mercedes Z
Vinder af Scandinavian Open for 6 års heste med PGL Caballero
Vinder af 7 og 8 års championat i Falsterbo med Mercedes Z
Nr. 4 i Grand Prix ved CSI*** stævne I Redefin med Pero-Z
Nr. 14 i Grand Prix ved CSIO i København med Pero-Z
Vinder af Six Bar ved CSI*** i Redefin med PGL Cronus
Nr. 11 i Grand Prix ved CSI** stævne I Neustadt Dosse med Pero-Z
Nr. 7 i Grand Prix ved CSI**** i Linköping med Pero-Z
Nr. 3 i World Cup i Helsinki med Pero-Z
Nr. 10 i World Cup I Oslo med Pero-Z
Nr. 9 i Grand Prix ved CSI*** i Affalterbach med Pero-Z
Vinder af Youngster finale ved CSI*** med Mercedes Z

2004:

Nr. 8 ved Dansk mesterskab for seniorer med Evita

Dansk mester for hold med Pero-Z
Sammenlagt vinder af Equality Line Grand Prix serie med Evita
Vinder af 5 års championat med PGL Caballero
Rider sin første dobbel nul i nations springning i Tjekkiet med Pero-Z og holdet bliver nr. 3
Placeret i Grand Prix ved CSIO i Podebrady med Pero-Z
Nr. 4 i Derby ved CSIO stævne i Finland med Evita
Nr. 10 i Falsterbo Derby med Evita

2003:

Vinder af 5 års championat med Fid´Elle

Nr. 9 ved Dansk mesterskab for seniorer med Evergreen
Nr. 7 i Falsterbo Derby med Evita

2002:

Vinder af Scandinavian Open for 6 års med Pero-Z

Nr. 2 i Scandinavian Open for 6 års med Star Appeal

2001:

Vinder af 5 års championat med Star Appeal
Nr. 4 ved Dansk mesterskab for seniorer med Linette
Vinder af Scandinavian Open for 5 års med Star Appeal
Nr. 4 i Grand Prix ved CSIO i Drammen med Linette
Nr. 10 i Grand Prix ved CSI** i Østrig med Linette

2000:

Bronze ved Dansk mesterskab for young riders med Linette
Bronze ved Nordiske mesterskaber for young riders med Linette
Guld for hold ved nordiske mesterskaber for youngriders med Linette
Vinder af 6 års championat med Evita
Vinder af Grand Prix til CSI-Y stævne i København med Lauterbak
Nr. 10 ved Verdens mesterskaberne for ungeste med Evita
Nr. 3 i CSIO-Y Grand Prix i Reims med Linette

1999:

Hendes første internationale Grand Prix placering for seniorer(Linette)
Dansk mester for youngriders på White Dance
Bronze ved nordiske mesterskaber for young riders med Linette
Vinder af DRFs top10 for youngriders med White Dance
Nr.4 for hold ved Europa mesterskaber for young riders med Linette
Dansk mester for hold med Linette
Nr. 4 i ISL Grand Prix finale i Sverige med Linette

1998:

Året hvor hun rider sin første nationsspringning(Ramon)
Finaledeltagelse ved Europa mesterskaberne for young riders med Ramon
Sølv ved Dansk mesterskab for youngriders med Ramon
Sølv ved Nordiske mesterskaber for Young Riders med Ramon
Nr. 13 ved Verdens mesterskaber for ungheste(7 års) med Linette
Nr. 2 i Scandinavian Open for 6 års heste med Chloe

1997:

Vinder af Unghestechampionatet med Fourage
Vinder af 6 års championat med Jalevus
Guld for hold til nordisk mesterskab for juniorer med Succes Nexen

1996:

Nr. 7 ved Dansk mesterskab for juniorer med Golden Progress
Kommer i finalen ved Europa mesterskaberne for juniorer med Succes Nexen
Guld for hold ved nordiske mesterskaber for juniorer med Succes Nexen

1995:

Sølv ved Dansk mesterskab for juniorer med La Grande

Guld for hold ved nordiske mesterskaber for juniorer med La Grande
Kommer i finalen ved Europa mesterskaber med Leonora

1994:

Dansk mester for kat. I ponyer på Jack
Kommer i finalen til pony Europa Mesterskaber på Jack
Vinder sin første Grand Prix til CSIP i Tyskland med Jack

1993:

Nr. 4 ved Dansk Kat. I mesterskab på Silver Cloud
Sølv for hold ved nordiske mesterskaber for Kat. I med Jack

1992:

Sølv ved Dansk Kat. I mesterskab på Silver Cloud

Hendes første deltagelse ved nordisk mesterskaber(Silver Cloud)​

Sponsors​

​Ericsson & Carey Showjumping | Tlf. +45 20 81 21 61